10 zlatých pravidiel vyváženého stravovania

Pravidlo č. 1: Jesť rozmanité jedlá pre zdravú rovnováhu

Pre vyvážené stravovanie je rozmanitosť skutočne korením života! Napriek všeobecnému presvedčeniu je dôležité prijímať sacharidy, dokonca aj keď držíte diétu. Vyvážené stravovanie v ideálnom prípade tvorí 15 % bielkovín, 50 až 55 % sacharidov a 30 až 35 % tukov. Samozrejme, pod sacharidmi nemyslíme sladkosti!

Jesť viac ovocia a zeleniny – najjednoduchší spôsob!

Zjesť denne päť kusov ovocia a zeleniny môže byť niekedy problém. Našťastie existuje veľa receptov a techník, ktoré do vašich jedál pridajú trochu mágie a zabezpečia prijímanie rozmanitej stravy. Ak napríklad máte parný hrniec Vitacuisine, môžete variť zeleninu, mäso, ryby a dezerty zdravým spôsobom, a to bez akejkoľvek straty chuti. Buďte kreatívni a pohrajte sa s rozmanitými chuťami. Objavte dávno zabudnutú zeleninu, kombinujte rozličné farby a potom to bez námahy uvarte v parnom hrnci.

Nie všetky sacharidy sú rovnaké!

Vaše telo potrebuje sacharidy, ale nie hocijaké! Je veľa spôsobov, ako využiť chlieb, obilniny a zemiaky. A ak máte chuť na hranolčeky, prečo neskúsite znížiť množstvo oleja? Napríklad s ActiFry môžete uvariť zemiaky a/alebo sladké zemiaky zdravým spôsobom.

Rule 1 healthy balance

Rozmanitá strava je dôležitá, ale nezabúdajte ani na pitie! Aby bolo vaše telo dobre hydratované, pite vodu v akejkoľvek forme, tak, ako ju máte radi: bylinné čaje, balená voda, čaj… Je to na vás!

Kliknite sem pre chutné a vyvážené recepty